MÜTEVELLİ HEYETİ
Didem Demirkent
Didem Demirkent
Mütevelli Heyeti Başkanı

Saint Benoit Kız Lisesi’ndeki eğitiminin ardından, Paris’te Ecole des Roches’de yüksek öğrenimini tamamlayan Didem Demirkent, kurulduğu 1981 yılından bu yana Dünya Grubu bünyesinde farklı görevler üstlendi.

2001 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak tüm grubun yönetimini üstlenen Demirkent, yayıncılık alanındaki derneklerin üye ve onur üyeliği görevlerinde bulunmuş, aynı zamanda Gazete Sahipleri Derneği gibi farklı derneklerin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmıştır.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Didem Demirkent, 1 kız çocuğu annesidir.

Burcu Kösem
Burcu Kösem
Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi MBA Programı ile yine Marmara Üniversitesi işbirliğinde Business Management Institute Lider CFO’lar Sertifika Programı’nı başarı ile tamamlayan Burcu Kösem, Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik Sertifika Programı’ndan da ‘Danışmanlık Eğitmenlik Sertifikası’ alarak mezun olmuştur.

1998 yılından bu yana Dünya Grubu bünyesinde farklı görevlerde bulunan Kösem, 2015 yılında üstlendiği Dünya Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği ile CFO’luk görevlerini de halen sürdürmektedir.

Bir çok gazete ve dergi de yazıları yayınlanan Burcu Kösem, kendi alanı ile ilgili olarak çeşitli kurum, kuruluş ve üniversitelerde ‘Finansal Yönetim’ eğitimleri de vermektedir.

İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği dışında DEİK Eğitim İş Konseyi, İstanbul Ticaret Odası, Yayıncılar Birliği, KASİAD, KASKA-DER, Profesyonel İş Kadınları Derneği, Arya Women Investment Platform ile C Majör İşten Sesler Platformu’nda üyeliklerini sürdüren Kösem, aynı zamanda bir çok sivil toplum kuruluşunda da gönüllü olarak görev almaktadır.

Kösem, İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk annesidir.

Hülya Koç
Hülya Koç
Mütevelli Heyeti Üyesi

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirmiş olan Hülya Koç, aynı üniversite de İşletme Fakültesinde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1989 yılında Dünya Grubu’nda Abone Müdür olarak göreve başlayan Koç, gazetenin satış, dağıtım, pazarlama gibi departmanlarının sorumluluklarını yürütmüştür.

Halen BASEV (Basım Sanayi Eğitim Vakfı) Mütevelli Heyeti Üyeliği görevini yürüten Hülya Koç, evli ve bir kız çocuğu annesidir.